Zasady ubioru dyktuje dzisiaj przede wszystkim indywidualny styl. Od początku obecnego stulecia mniej mówi się o odgórnie narzuconej modzie, więcej uwagi poświęcając jednostkowym wyborom w zakresie odzieży oraz dodatków. O tym, że nie trzeba już nosić się jak wszyscy, udowadniają chociażby różnorodne okulary przeciwsłoneczne, widywane na polskich ulicach. Obecnie nie trzeba sięgać po oprawki na czasie, grunt to dopasować je do konkretnej twarzy i własnego poczucia stylu.

Najchętniej wybierane okulary

Konsumenci XXI wieku stawiają na jakość, która to cecha należy do najbardziej cenionych przez współczesnych odbiorców. Z tego też powodu wybierający okulary przeciwsłoneczne stawiają na profesjonalne oprawki Ray Ban damskie (https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Ray-Ban_Okulary-Korekcyjne-Ray-Ban-Damskie-1200.html) zamiast kupować o połowę tańsze, ale za to byle jakie modele. Jeżeli chodzi o kształty szkieł to wśród najchętniej wybieranych znajdują bardzo oryginalne rozwiązania. Takie, jak okulary:

  • okrągłe,
  • ze spiczastymi oprawkami,,
  • tak zwane kocie oczy,
  • google,
  • z oprawkami w kształcie serca.

Wydaje się, że im bardziej nietypowo, tym lepiej. I faktycznie coś jest na rzeczy, biorąc pod uwagę popularność opisanych powyżej modeli. Z drugiej jednak strony z mody nie wychodzi klasyka, a mianowicie okulary pilotki.

W podążaniu za trendami

Moda nie wyznacza już ścisłych trendów, ale wciąż pełni funkcję inspiracji dla poszukujących własnego stylu. Warto zatem obserwować to, co dzieje się na wybiegach. Nigdy nie wiadomo, kiedy uda się podpatrzyć jakieś interesujące inspiracje. W przypadku okularów przeciwsłonecznych, nie należy też zamykać się w obrębie jednego modelu. Do tej samej twarzy będą pasowały różne kształty oprawek. Dobrze zatem nieco poeksperymentować i urozmaicać swoim stylem.

Summer obraz autorstwa freepic.diller - www.freepik.com